Szereplők:
Mikheil Gelovani
Orosz Birodalom
Legjobb filmek:
Berlin eleste (1949)
Berlin eleste (1949)
Boris Andreyev
Orosz Birodalom
Legjobb filmek:
Könnycseppek (1982)
Ilja Muromec (1956)
Bolšaja doroga (1962)
Jan Werich
Osztrák–Magyar Monarchia
Legjobb filmek:
Těžká Barbora (1960) (színházi felvétel)
Volt egyszer egy király (1954)
Balada z hadrů (1960) (színházi felvétel)
Andrei Abrikosov
Orosz Birodalom
Legjobb filmek:
Rettegett Iván II. (1945)
A Karamazov testvérek (1969)
Rettegett Iván I. (1945)
Marie Nováková
Csehszlovákia
Legjobb filmek:
Svejk, a derék katona (1956)
Komedianti (1953)
Kariéra (1948)
Miroslav Homola
Osztrák–Magyar Monarchia
Legjobb filmek:
Svejk, a derék katona (1956)
Joachim, dobd a gépbe! (1974)
Münchhausen báró kalandjai (1961)
Jaroslav Mareš
Csehszlovákia
Legjobb filmek:
Naši furianti (1983) (színházi felvétel)
Ubohý pan Kufalt (1981) (Tévéfilm)
Érdekházasságok (1968) (sorozat)
Maksim Shtraukh
Orosz Birodalom
Legjobb filmek:
Régi és új (1929)
Sztrájk (1925)
Dezertir (1933)
Marina Kovalyova
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Koňjok-Gorbunok (1941)
Timur és csapata (1940)
Berlin eleste (1949)
Dmitriy Pavlov
Orosz Birodalom
Legjobb filmek:
Berlin eleste (1949)
Berlin eleste (1949)
Tamara Nosova
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Zdravstvujtě, ja vaša ťoťa! (1975) (Tévéfilm)
A Karamazov testvérek (1969)
Karnavalnaja noč (1956)
Nikolai Plotnikov
Orosz Birodalom
Legjobb filmek:
Emberek között (1939)
Bělyj klyk (1946)
9 dněj odnogo goda (1961)
Борис Тенин
Orosz Birodalom
Legjobb filmek:
Skënderbeu - Lufëtari i madh i Shqipërise (1953)
Bespridannica (1937)
Vstrečnyj (1932)
Vsevolod Sanaev
Orosz Birodalom
Legjobb filmek:
Osvobožděnije 2: Proryv (1970)
Ljubov moja, pěčal moja (1978)
Ballada a katonáról (1959)
Oleg Frelikh
Orosz Birodalom
Legjobb filmek:
Berlin eleste (1949)
Berlin eleste (1949)
Yuriy Timoshenko
Szovjetunió
Legjobb filmek:
Berlin eleste (1949)
Berlin eleste (1949)
Ruben Simonov
Orosz Birodalom
Legjobb filmek:
Admiral Nachimov (1946)
Berlin eleste (1949)
Berlin eleste (1949)
Vladimir Lyubimov
Legjobb filmek:
Berlin eleste (1949)
Berlin eleste (1949)
Fyodor Blazhevich
Orosz Birodalom
Legjobb filmek:
Agónia (1981)
Berlin eleste (1949)
Berlin eleste (1949)
Борис Ливанов
Orosz Birodalom
Legjobb filmek:
Október (1928)
Dezertir (1933)
A flotta hőse (1953)